Hakkımızda


Kup İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti İş makinaları ve ağır vasıtalardaki 14 yılı aşkın yedek parça tecrübemizin ışığında 2004 yılında İstanbul'da kurulmuştur.

Firmamız 2004 yılında dünyanın dev filtre üreticisi Amerikan menşeli Baldwin Filtreleri'nin(Parker HanniFin,) mümessilliğini almıştır.1936 yılında kurulmuş olan Baldwin Firması 5500 çeşit filtrenin üretimini yapmaktadır.Baldwin Filtreleri'nin amacı orijinal filtre spesifikasyonlarına ulaşmaktır. Bu sebepten dolayı yan sanayi üretiminin yanında birçok iş makinesi üreticisine orijinal olarak filtre üretmektedir. QS 9000 ve ISO 9001 standartlarında üretim yapılmaktadır. Geniş ürün çeşitlerimiz, her çeşit iş makineleri offroad kamyon, tır, makine, jeneratör, kompresör ekipmanlarının filtre ihtiyacını karşılamaktadır. Ağır hizmet sektöründen elde ettiğimiz tecrübeler ışığında binek otoları ve hafif ticari araçlar içinde filtre üretmekteyiz.

Baldwin Amerikan Clarcor Holding'e bağlı bir firma olup New York borsasında işlem gören bir kuruluştur. Firmamızın amacı siz müşterilerimize komple filtre çözümü sunmak olduğundan Clarcor bünyesindeki bazı filtre firmalarınında(Stanadyne, Fuel manager, Dahl) Türkiye mümessilliğini yapmaktadır.

Firmamız filtre pazarında edindiği deneyim neticesinde alternatif ürünlerin sunulmasının müşterilerimize komple hizmet sunulması ,ürün gamının genişletilmesi ve kayıp satış yapılmaması amacıyla kaçınılmaz olduğunu tespit etmiş ve 2007 yılında Bavaria Filter Werke markasını pazara sürmüştür. Bavaria markası orijinale eşdeğer malzeme kullanılarak saygın üreticilere ürettirilmektedir. Örnek vermek gerekirse mazot filtrelerinde Alman üreticilerin kullandığı Gestner marka kağıtlar kullanılmaktadır yine hidrolik filtrelerde kullanılan kağıtlar H&W markadır.Bavaria markasının yaratılmasındaki amaç müşterilere kalitesiz ucuz ürün vermek değil kaliteli fakat kabul edilebilir fiyatlarlarla hizmet vermektir. Ayrıca sadece orijinal olarak bulunabilecek bir çok kritik filtrede ürün gamımızda bulunmakta ve her geçen gün Bavaria çeşitlerimiz artmaktadır. Üreticilerimiz yansanayi ve OEM müşterilere filtre üretmektedir. Firmamız prensip olarak yeni ürün ve yeni bir markayı piyasaya sürerken ismimizin korunması ve pazardaki saygın yerimizin zarar görmemesi için çok dikkatli davranmakta ve uzun süren testler sonucunda ürünlerini piyasaya sürmektedir. Bu sebepten dolayı başlangıçta az olan ürün çeşidimiz belli bir adede ulaşmış ve başlangıca oranla ürün çeşitliliğimiz ivme kazanmıştır. Buda müşterilerimizin ürünlerimiz hakkında bilgi edinebilmesi amacıyla kapsamlı bir web sitesi oluşturmamızı gerektirmiştir. Sitemizden ürünlerimiz hakkında detaylı bilgiler alabilir yeni eklenen ürünleri anında görebilirsiniz.